Premierul Florin Câțu a decis astăzi eliberarea Simonei Brătulescu din funcția de „secretar de stat în cadrul Cancelariei Prim-Ministrului”.
Eliberarea din funcție a fost făcută în temeiul OUG nr. 57/2019 privind Codul adminisistrativ, cu modificările și completările ulterioare.
Decizia vine la un an de când (pe 14 ianuarie 2020) prim-ministrul de atunci, Ludovic Orban, a parafat promovarea președintelui ALDE Argeș în respectiva funcție.








![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
