Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Argeş au finalizat cercetările într-un dosar penal întocmit sub aspectul săvârşirii infracţiunii de delapidare.
Din cercetări s-a stabilit că în perioada ianuarie 2017 – august 2018, C.M., bărbat de 42 de ani, din Călinești, în calitate de funcționar în cadrul Primăriei Călineşti, ar fi delapidat suma de peste 90.000 de lei din casierie.
Dosarul a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Topoloveni, cu propunere de trimitere în judecată.
Între timp, prejudiciul a fost achitat integral de cel în cauză.













