Eurial 263×587

Funcţionar din cadrul Primăriei Călineşti, trimis în judecată pentru delapidare

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Argeş au finalizat cercetările într-un dosar penal întocmit sub aspectul săvârşirii infracţiunii de delapidare.

Din cercetări s-a stabilit că în perioada ianuarie 2017 – august 2018, C.M., bărbat de 42 de ani, din Călinești, în calitate de funcționar în cadrul Primăriei Călineşti, ar fi delapidat suma de peste 90.000 de lei din casierie.

Eurial 930 x 122 eurial
Eurial 555 x222

Dosarul a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Topoloveni, cu propunere de trimitere în judecată.

Între timp, prejudiciul a fost achitat integral de cel în cauză.

570×90 LA COCOS
New Profesional Consult 263×587