Eurial 263×587

Angajații Primăriei și ai instituțiilor subordonate primesc concediu pentru condiții vătămătoare

Angajații din instituțiile subordonate Primăriei Pitești vor avea concediu de odihnă suplimentar pentru lucru în condiții vătămătoare.

Pe ordinea de zi a ședinței de miercuri, 30 iunie 2021, a Consiliului Local figurează mai multe proiecte de hotărâre privind acordarea de concediu de odihnă suplimentar pentru angajații care lucrează în condiții vătămătoare.

930 x122 grota rece
https://hevy.ro/ 555x222px

De un astfel de concediu vor beneficia angajați din aparatul de specialitate al Primăriei (DETALII, AICI), dar și din instituțiile subordonate.

Este vorba despre:

– Direcția de Evidență a Persoanelor (DETALII, AICI)

– ADP (DETALII, AICI)

– Serviciul de Exploatare a Patrimoniului (DETALII, AICI)

– Filarmonică (DETALII, AICI),

– Centrul Cultural (DETALII, AICI),

930X122 MAIA
Eurial 555 x222

– Clubul FC Argeș (DETALII, AICI),

– Poliția Locală (DETALII, AICI),

– Direcția de Asistență Socială (DETALII, AICI)

Fiecare angajat va beneficia de mai multe zile în plus de concediu de odihnă anual, de la caz la caz.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti