New Profesional Consult 263×587

VIDEO | Restaurantul „Green Pub”, amendat. Clienţii fumau în interior

Jandarmii argeșeni au continuat verificările cu privire la respectarea măsurilor anti-Covid, iar într-un local din Mioveni au fost depistate multiple nereguli, însă fără legătură cu restricţiile date de pandemie.

Faptele s-au petrecut duminica trecută.

IMM 930×122
555×222 grota rece

 

 

Potrivit unor surse de încredere, mai multe persoane fumau în interiorul restaurantului Green Pub din centrul orașului. Şase indivizi au fost sancționaţi cu câte 100 de lei fiecare pentru că fumau în spațiul interior, iar administratorul restaurantului a fost sancționat cu suma de 5.000 de lei pentru că nu a luat măsurile legale de a interzice fumatul.

Aceeași situație a fost semnalată și în localul „Casa Rustic” din municipiul Pitești, în urmă cu o săptămână (detalii, AICI).

fngcimm BANNER 570×90
New Profesional Consult 263×587