Stadiul fizic al șantierului pentru construcția lotului Sibiu – Boița, parte a autostrăzii Sibiu – Pitești, a ajuns la peste 25%, în avans față de programul asumat de constructor.
Precizarea a fost făcută săptămâna aceasta de Direcția Regională de Drumuri și Poduri Brașov.
„Se lucrează pe toate tronsoanele atât la terasamente și umpluturi, cât și la structuri. Cele mai multe utilaje sunt concentrate în zona văii Tălmaciului, unde se sapă două debleuri mari și se ridică cel mai mare viaduct de pe acest lot”, spune Direcția Regională de Drumuri și Poduri Brașov.
Detalii găsiți AICI –VIDEO.
Sursă video: IOAN ADRIAN GICA











