New Profesional Consult 930 x 122

csm slatina

MARE SUPĂRARE! TREI MECIURI, TREI ÎNFRÂNGERI!

Partida disputată astăzi în deplasare de SCM Universitatea Pitești cu CSM Slatina avea o mare importanţă pentru handbalistele noastre. După ce în primele două etape ale noului sezon al Diviziei A la handbal feminin suferiseră înfrângeri, elevele lui Paul Mihăilă şi Victor Neagu mizau azi pe victorie. Socoteala de acasă nu s-a potrivit, însă, cu cea din târg.

Citiți și: Ce se întâmplă la Pitești Arena devine istorie!

Piteştencele au început meciul bine, ajungând să conducă la pauză cu 15-10. Din păcate, în a doua repriză lucrurile s-au schimbat radical. SCM Universitatea a încasat gol după gol, pierzând partida cu scorul de 26-22. La finalul meciului, supărat de noul eșec, Paul Mihăilă a anunţat că foarte probabil el şi Victor Neagu vor părăsi conducerea tehnică a echipei.

În primele două etape SCM Universitatea Pitești pierduse în deplasare la Măgura Cisnădiei (29-33) și, respectiv, pe teren propriu în fața lui CSM Bistrița (25-28). (Foto: scmpitesti.ro)

Citiți și: Pitești Arena – Scena revirimentului României

555 X 222 CAPRA
570 X 90 CAPRA 3