63 de familii care locuiesc în blocurile ANL de pe Aleea Căminelor, respectiv Aleea Negoiu din Piteşti au motive de bucurie.
Primăria a decis să le prelungească acestora contractele de închiriere până în luna septembrie a anului viitor. Contractele actuale expiră în septembrie 2015.
Locatarii pot sta în chirie în blocurile respective doar dacă îşi achită la zi obligaţiile contractuale şi utilităţile. Primăria se pregăteşte şi să înceapă procesul de vânzare a locuinţelor ANL către chiriaşi, aşa cum se întâmplă deja în alte oraşe ale ţării.











