Autoritatea Electorală Permanentă a amendat 9 primării din judeţul Argeş pentru că au menţinut pe listele electorale persoane decedate. Cu câte 1.000 de lei au fost sancționate primăriile comunelor Băbana, Bughea de Jos, Stoeneşti, Coşeşti, Cepari, Sălătrucu, Dobreşti, Davideşti şi Ţiţeşti.
Alte primării, ca de pildă cele ale comunelor Vultureşti, Beleţi Negreşti, Căteasca şi Negraşi, au primit avertismente pentru alte diverse nereguli privind listele electorale.
Precizăm că, potrivit legii, actualizarea listelor electorală intră în responsabilitatea primăriilor.





![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



