263×587 grota rece

CAZURI NOI DE INFECTARE ÎN ARGEȘ, CONFIRMATE ÎN ULTIMELE 24 DE ORE

În ultimele 24 de ore, în județul Argeș au fost confirmate, raportate și centralizate la Direcția de Sănătate Publică (DSP) 3 noi cazuri de COVID-19.

De la începutul epidemiei și până acum, numărul total al persoanelor diagnosticate pozitiv în Argeș a ajuns la 235.

930X122 MAIA
555×222 grota rece

Dintre cele 235 de persoane diagnosticate pozitiv, 113 s-au vindecat (situație neschimbată comparativ cu ziua de ieri), iar 22 au decedat (detalii despre cel mai recent deces), precizează DSP.

În spitale sunt internați 138 de pacienți diagnosticați cu COVID-19 sau suspecți de COVID-19, cu 7 mai mulți decât în urmă cu 24 de ore.

În ultimele 24 de ore au ieșit din carantină instituționalizată 28 de persoane, numărul carantinaților în Argeș scăzând la 67. (Foto: Arhivă – descriptiv) 

570×90 LA COCOS
imm 263×587