263×587.jpg La COCOS

AUR ŞI BRONZ PENTRU UN SPORTIV MUSCELEAN LA OPEN-UL CROAŢIEI LA TENIS DE MASĂ

Între 17 şi 21 septembrie în localitatea Varazdin s-a desfăşurat Open-ul Croaţiei la tenis de masă pentru juniori şi cadeţi. În competiţie au fost înscrişi şi patru sportivi legitimaţi la CS Pristavu Câmpulung Muscel, care au făcut parte din lotul României. Este vorba de Alexandru Manole, Florin Spelbuş, Ştefan Tonghioiu şi Mihai Zamfir, însoţiţi de antrenorul Mădălin Ionaşcu.

Muscelenii au obţinut două medalii, ambele prin Alexandru Manole. Mai întâi bronz la individual-juniori şi apoi aur la echipe-juniori, alături de Cristian Pletea şi Rareş Şipoş (ambii de la Topspin 08 Constanţa).

930X122 MAIA
555×222  MAIA

După ce au trecut de faza grupelor (3-2 cu Slovenia, 3-0 cu Italia B şi 3-0 cu mixtul Canada-Croaţia), românii au învins Belgia pe tabloul principal (scor 3-0) și Ungaria în semifinale (3-1), pentru ca în marea finală să reîntâlnească Slovenia, pe care au depășit-o iar, de această dată şi mai clar (scor 3-1). (Foto: sportinmuscel.ro)

570x90px https://hevy.ro/
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti