Ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, a ajuns în urmă cu puţine momente la Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti.
Scopul pentru care a venit nu este oficial cunoscut la această oră, însă credem că ar putea fi vorba şi despre verificări cu privire la modul cum sunt preluaţi şi trataţi pacienţii, având în vedere cazul tinerei de 21 de ani care a decedat pe 27 iulie la unitatea medicală menţionată.
Știre în curs de actualizare.
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)















