263×587 MAIA

ȘEFUL OMS: „NU VĂ MAI SALUTAȚI NICI CU COTUL!”

…Mesajul a fost transmis chiar de către directorul Organizației Mondiale a Sănătății, cel care a recomandat inițial această formă de politețe.

Potrivit digi24.ro, șeful OMS spune acum că trebuie evitat salutul folosind cotul, pentru că nu este bine să ne apropiem la mai puţin de un metru de o altă persoană.

930X122 MAIA
Posada Curtea de Arges 555×222

În schimb, acesta recomandă să ducem mâna la inimă pentru a ne saluta cu persoanele pe care le întâlnim.

(Sursa: digi24.ro)

570x90px https://hevy.ro/
263×587.jpg La COCOS