930×122 CAPRA 5

baschet

S-A ÎNCHEIAT BCM U PITEȘTI-SCM U CRAIOVA – REZULTATUL, AICI

Cu doar câteva secunde în urmă în Sala Sporturilor Trivale s-a încheiat partida BCM U Pitești-SCM U Craiova.

Citiți și: Meci decisiv la Pitești Arena! Nu rata!

Meciul a contat pentru prima etapă din noul sezon al Ligii Naționale de baschet masculin.

La finalul timpului regulamentar scorul a fost egal: 52-52. Evoluția scorului pe sferturi (gazde-oaspeți): 15-8, 13-19, 9-13, 15-12. A fost nevoie de o repriză de 5 minute de prelungiri, în urma căreia s-a stabilit scorul final: 64-58 pentru craioveni.

Citiți și: Senzație! Va fi spectacol mâine în Pitești

Amintim că zilele trecute BCM U a debutat cu dreptul în noul sezon competițional, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei României după dubla cu Dinamo București.

Eco moto 555×222