astra

ȘOC ÎN CUPĂ: CS MIOVENI BATE ASTRA

CS Mioveni este performera șaisprezecimilor Cupei României la fotbal.

Citiți și: Cupa României. FC Argeș și CS Mioveni și-au aflat adversarele

În această seară elevii lui Claudiu Niculescu au întâlnit Astra într-un meci disputat pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești. Argeșenii, care evoluează în Liga a II-a, au fost mai buni decât adversarii lor, deși Astra este una dintre cele mai bune echipe din Liga I. Mioveniul s-a impus cu 3-1 (2-1). Scorul a fost deschis de Astra, în minutul 17, prin reușita de generic a lui Cristescu. Două minute mai târziu Stoica a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj. În minutul 42 Popa a făcut 2-1 pentru CS Mioveni, scorul final fiind stabilit în minutul 90 de Mîrzeanu.

Prin urmare, Mioveniul s-a calificat, surprinzător, în faza optimilor de finală ale Cupei României. (Foto: sportularadean.ro)

Citiți și: Cutremur la CS Mioveni!

555 X 222 CAPRA