Mariana Badiu, director Îngrijiri Medicale la Spitalul Judeţean de Urgență din Pitești, „dezvăluie” care este reţeta folosită pentru a scăpa spitalul de gândaci.
„Este o formulă extraordinară, pe care am împrumutat-o şi noi de la un alt spital. Se amestecă acid boric cu ou şi se obţin nişte gogoşele, pe care le numim „Raffaello”. Punem câte două în camere şi gata!, nu mai avem gândaci!
Am încercat până acum fel de fel de produse, dar parcă se hrăneau cu ele, în loc să-i omoare! De când folosim gogoşelele „Raffaello”, am scăpat de gândaci! Singurul loc în care nu le folosim este secţia de psihiatrie, pentru ca nu cumva bolnavii să le mănânce.”, spune Mariana Badiu.











