New Profesional Consult 930 x 122

robert glință

Piteșteanul Robert Glință a obținut bronzul la Campionatul European

Piteșteanul Robert Glință a reușit încă o performanță pentru înotul românesc, urcând din nou pe podiumul european. Acesta a obținut medalia de bronz la Campionatul European de natație din Rusia.

Citiți și: Imagini de COLECȚIE! Ce s-a întâmplat azi la Pitești este o POVESTE ADEVĂRATĂ!

Înotătorul s-a clasat pe locul al treilea în proba de 50 metri spate. Robert a încheiat cele două lungimi de bazin cu timpul de 22.74 secunde, un nou record național!

La Budapesta a cucerit primul titlu european al natației românești la 100 metri spate.

Citiți și: Piteşteanul Robert Glinţă dă piept cu elita Europei la nataţie

Robert Glință mai are în palmares o medalie de aur (100 metri spate) și două de argint (50 metri spate) la Campionatul European. De asemenea, mai are două medalii de bronz la Europeanul de natație în bazin scurt (100 metri spate).

Sursă foto: ProSport

555 X 222 POSADA 2