NOR CURIER 930X122

cs mioveni

INCREDIBILĂ PERFORMANȚĂ! MIOVENIUL A ELIMINAT-O PE DINAMO!

În această seară echipa de Liga a II-a CS Mioveni a întâlnit-o pe Dinamo București în primul meci al optimilor de finală ale Cupei României la fotbal. Partida, disputată pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, s-a încheiat în urmă cu câteva momente.

Citiți și: Cupa României. FC Argeș și CS Mioveni și-au aflat adversarele

Mioveniul a câștigat cu 1-0 (1-0), prin golul înscris de brazilianul Ayza în minutul 23 după o gravă greșeală a defensivei „câinilor roșii”. Echipa antrenată de fostul dinamovist Claudiu Niculescu s-a calificat astfel în sferturile de finală ale competiției.

Argeșenii au furnizat astăzi o nouă mare surpriză, după ce în precedenta fază a Cupei au eliminat-o pe Astra Giurgiu. (Foto: Arhivă)

Citiți și: Vestea care schimbă tot despre FC Argeș! Ce se întâmplă de fapt!

555×222 grota rece