263 x 587 eurial

ARGEȘ: TREI COPII AU FOST CONFIRMAȚI POZITIV ASTĂZI CU COVID-19. CE SPUNE DIRECTORUL DSP ARGEȘ

Trei copii din județul Argeș au fost confirmați pozitiv astăzi cu COVID-19.

Informația a fost confirmată, pentru ePitești.ro, de directorul DSP Argeș, Alexandru Guiță.

930X122 MAIA
555*222 supernova

„Este vorba de doi copii de la Spitalul de Pediatrie și un alt copil pe care l-au testat voluntar părinții. Toți trei sunt acum internați în secția Boli Infecțioanse a Spitalului Județean de Urgență din Pitești”, a precizat dr. Alexandru Guiță.

Vezi AICI cum arată situația epidemiologică în județul Argeș!

(Foto: descriptiv)

New Profesional Consult 570×90
263×587 grota rece