Trei copii din județul Argeș au fost confirmați pozitiv astăzi cu COVID-19.
Informația a fost confirmată, pentru ePitești.ro, de directorul DSP Argeș, Alexandru Guiță.
„Este vorba de doi copii de la Spitalul de Pediatrie și un alt copil pe care l-au testat voluntar părinții. Toți trei sunt acum internați în secția Boli Infecțioanse a Spitalului Județean de Urgență din Pitești”, a precizat dr. Alexandru Guiță.
Vezi AICI cum arată situația epidemiologică în județul Argeș!
(Foto: descriptiv)












![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)