Cel mai galonat medic român în perioada pandemiei Covid şi recent propus pentru funcţia de premier al Românei din partea PSD, dr. Alexandru Rafila a anunţat că are Covid-19.
Ieri seară a declarat şi cum crede că a contactat noul coronavirus.
„Am purtat mască. Toată problema a fost legată de contactul cu un coleg care se testase chiar cu foarte puţin timp în urmă, copiii noştri s-au jucat împreună, am mâncat împreună. (…) După câteva zile, am aflat că aş putea să fiu infectat, pentru că în cazul acelui coleg al meu lucrurile se confirmaseră”, a precizat dr. Rafila, citat de presa centrală.
Rafila a mai adăugat că se simte bine şi că stă în izolare la domiciliu.
(Foto: descriptiv – Rafila în vizită la SJU Piteşti)






![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





